Warte Uwagi

O tym jak zorganizować urlop

Wyjeżdżając na wakacje duża grupa podróżnych pamięta aby przygotować informacje o hotelu oraz liniach lotniczych. W ten sam sposób z dbałością robią listę bagaży, aby o niczym przez przypadek nie zapomnieć. Nierzadko jednak zauważam, że lekceważą ważną sprawę – a mianowicie kwestię zostawienia naszego pojazdu w okolicach lotniska, tak aby był bezpieczny przez cały czas naszej nieobecności. Z tej przyczyny warto dobrze wybrać parking strzeżony niedaleko lotniska. Jasnym jest, że za każdym razem mamy opcję zaparkowania na miejscach parkingowych które oferuje samo lotnisko, jednak ich cena jest najczęściej istotnie wyższa, niż innych parkingów w okolicach.

Więcej: Parkingi blisko lotniska – interesujące porady dla podróżnych

Co brać pod uwagę

Jeszcze nim wybierzemy który parking wybierzemy, to warto zdecydować czynniki, które są dla nas istotne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt pozostawienia samochodu to nie najistotniejszy elementem który należy brać pod uwagę. Z pewnością trzeba dowiedzieć się, czy parking jest pilnowany przez całą dobę i czy ma system monitoringu. Wytrzymałe ogrodzenie i jasne oświetlenie w nocy, czy też polisa ubezpieczeniowa w renomowanej firmie to również ważne czynniki. Transfer na terminal oraz odbieranie po przylocie za darmo to często spotykana opcja, jednak nie na każdym parkingu, z tego powodu również trzeba to weryfikować. Betonowa powierzchnia parkingu nabiera znaczenia zwłaszcza kiedy występują opady deszczu, przecież prawdopodobnie nikt nie chce lecieć w samolocie w ubłoconych butach.

Beztroska na wakacjach

Decyzja o wyborze parkingu strzeżonego to sprawa przeważnie bagatelizowana, a przecież ma ważny wpływ na to czy nasz wypoczynek będzie wolny do stresu. W końcu chyba nikt nie ma ochoty dostać telefonu, że jego pojazd został uszkodzony lub co gorsze skradziony w trakcie wakacji. To mogłoby skutecznie zniszczyć dobry humor na resztę wczasów.

<   Wstecz Dalej   >