Warte Uwagi

Programy a firma

Zakładanie nowej działalności jest na pewno zdecydowanie łatwiejsze niż było to jeszcze kilka lat temu. Dużą część spraw papierkowych załatwimy za pośrednictwem internetu. Tak naprawdę osoba dobrze zorganizowana jest w stanie założyć firmę w jeden dzień. Jednak należy wiedzieć, że samo zarejestrowanie firmy to dopiero wstęp do prowadzenia biznesu. W tym krótki tekście chciałbym skupić się na różnego rodzaju oprogramowaniu w firmie.

Obecnie trzeba używać nowych technologii

W dzisiejszych czasach chyba już nie istnieje branża, w której można efektywnie działać nie mając dostępu do nowoczesnych rozwiązań – mam tu na myśli chociażby Internet i komputer, a do ich wygodnej i komfortowej obsługi wymagane jest sprawdzone oprogramowanie. O czym dobrze jest pamiętać wybierając programy dla naszej firmy?

Większość ludzi nie wie, że duża cześć programów udostępnianych darmowo jest zarezerwowana jedynie do wykorzystania osobistego, a chcąc używać na urządzeniach firmowych trzeba wykupić stosowną licencję. Dlatego warto drobiazgowo sprawdzać dokumentację dostarczaną do oprogramowania. Zazwyczaj aplikacje posiadające licencję dopuszczającą na darmowe użytkowanie wyłącznie na komputerach prywatnych to oprogramowanie antywirusowe czy pakiety biurowe.

Programem w przypadku którego na pewno powinniśmy wybrać wersję płatną są wszelkiego rodzaju aplikacje do których wprowadzamy dane Klientów – przykładem może być aplikacja do wystawiania faktur. Tu namawiam do wyboru naprawdę dobrych programów, ponieważ prawo RODO zobowiązuje nas do stosowania określonych wytycznych. Producenci komercyjnych programów pilnują aby ich produkt był dostosowany do tych wytycznych.

Jak widać temat oprogramowania w firmie może prowokować pewnego rodzaju kłopoty, ale jedynie kiedy podejdziemy do tego beztrosko. Jeśli nie posiadamy czasu na zajęcie się tym tematem to możemy skorzystać z oferty firma zajmujących się dostarczaniem programów do celów komercyjnych.

Powyższy tekst ma za zadanie jedynie przedstawić sprawę legalności oprogramowania w firmie. W przypadku dowolnych niejasności trzeba konsultować je z prawnikiem.

<   Wstecz Dalej   >