Smart Home – co to znaczy?

Smart Home czyli mówiąc wprost inteligentny dom do niedawna był wyłącznie futurystycznym pragnieniem. Szybki rozwój najnowszych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z globalną siecią urządzeń gospodarstwa domowego, spowodował, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była rzecz jasna cena systemu. Dzisiaj każdego, kto ma ochotę zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie stało się smart.

Smart Home to nic innego jak posiadanie w mieszkaniu sprzętów, które można za pośrednictwem sieci programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Tym sposobem możemy sterować właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie Smart Home jest stosowany do sterowania ogrzewaniem, systemem alarmowym, żaluzjami lub bramami garażowymi w budynku.

Nie można pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, ogień lub gromadzenie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie alarmować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że natychmiast powinniśmy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane urządzenia. Warto natomiast etapami, w zależności od aktualnych potrzeb, zmieniać sprzęt na inteligentny. Na początku wymieńmy urządzenia, które sprawiają nam najwięcej problemów, są czasochłonne a ich obsługa wymaga wielokrotnej powtarzalności. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Duża część z nas marzy, żeby ktoś posprzątał mieszkanie podczas naszej nieobecności. Cenione na rynku odkurzacze iRobot umożliwiają spełnienie tego marzenia. Sprytne sterowanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem lokalu pozwala na istotne oszczędności w naszym budżecie, a przy tym nasz inteligentny dom wita nas po powrocie ustaloną temperaturą. Zdalna kontrola nad oświetleniem przynosi nie tylko oszczędności, ale również może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zagwarantuje optymalne nasłonecznienie mieszkania, ale spowoduje także, że już nigdy nie zapomnimy o ich opuszczeniu w trakcie wyjazdu. Zastosowanie inteligentnych gniazdek elektrycznych umożliwia zdalne sterowania również urządzeniami, które nie spełniają standardów smart.

Wygoda, oszczędność oraz prostota przemawiają więc wyraźnie o potrzebie przekształcenia nieruchomości w Smart Home. Warto już dziś zadbać o to by drobnymi krokami wejść do świata inteligentnych domów.

PODOBNE WPISY

Kilka faktów na temat spalania tłuszczu

Spore grono osób myśli nad tym jak sprawnie i skutecznie spalać tłuszcz, a równocześnie zachować komfort życia oraz nie zmieniać swoich nawyków. Niestety, że nie nie da się tego zrobić ...

W jaki sposób troszczyć się o samochód?

Ulubiony pojazd to sprawa najlepszego modelu oraz zadbania o auto. Bo są różne marki wozów i przeróżne wyposażenia, ludzie mają ogromny wybór. Jeżeli podobają się nam większe jesteśmy w stanie ...

Smart Home – co to znaczy?

Smart Home czyli mówiąc wprost inteligentny dom do niedawna był wyłącznie futurystycznym pragnieniem. Szybki rozwój najnowszych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z globalną siecią urządzeń gospodarstwa domowego, spowodował, że pragnienia ...

Warte Uwagi © 2020 - 2021

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę